Míša, 5 let

Rozštěp páteře, zavedený VP shunt
Reportáž si přehrajte zde.

Malá Míša má rozštěp páteře. Přišla na svět ve 32. týdnu těhotenství a musela ihned na operaci. Po pár dnech bylo vidět, jak se jí zvětšuje hlavička a postupně se jí mění barva na šedou. Bylo to kvůli mozkomíšnímu moku, který se nevstřebával. Lékaři jí při další operaci zavedli tzv. shunt, který tento mok odvádí do bříška. Tohle bylo pro maminku to nejhorší období, které zažila.


Míša po porodu nehýbala nožičkami vůbec, navíc měla chodidlo vybočené do strany. Proto v hradecké nemocnici začali hned s léčbou a dali jí sádry. Po několika špatných pokusech se maminka ptala, proč pan doktor sádru tak špatně, ten jí odpověděl slova, která nikdy nezapomene „A co byste chtěli, když stejně ty nohy necítí a chodit nebude. Proč bychom rovnali nohy“. Maminka vzala Míšu a začala s ní dojíždět každý týden stovky kilometrů do Vídně. Skutečně až tam se o ně dobře postarali.

Každý týden absolvovali přesádrování, rentgeny a ultrazvuk. Sádrovali jí celkem 19x a poté následovala operace. Maminka rozhodně nelituje, že tam jezdili. A kdykoliv vidí pana doktora z hradecké nemocnice, vždy mu musí ukázat, jak už umí Míša chodit. Jeho reakci najdete v reportáži.

Míša ještě stále nemá vyhráno. Nyní potřebuje speciální dlahy, které ji pomohou zpevnit nožičky. Potřebuje ale ty rakouské, ty ale nejsou hrazené z pojištění. Ty české sice jsou, ale fixují kotník natolik, že by Míša neudělala krok. Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili. A především velmi štědrému dárci, který sám zaplatil potřebné dlahy pro malou Míšu. Maminku to skutečně dojalo, že se mezi námi najdou tak štědří lidé se srdcem na správném místě! ❤️

Pokud se podaří vybrat i další finance, holčička bude moci absolvovat ozdravné terapie, které ji postupně pomohou posilovat nožičky pro samostatné krůčky.

Proto prosím všechny, pomozte Míše napřímo.

Pošlete holčičce jakoukoliv částku na transparentní účet 1117771700 / 5500 s variabilním symbolem 1919 - QR platba úplně nahoře na webu.
 


Pro zahraniční platby IBAN CZ4155000000001117771700, BIC/SWIFT kód je RZBCCZPP, název příjemce o.p.s. Život dětem, banka Raiffeisenbank, do poznámky “VS 1919”.
 

Staňte se dobrovolníkem

Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.

I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.