Adámek, 7 let, kombinované postižení

Adámek začal mít velké problémy už druhý den po narození. Chlapeček z ničeho nic zrychleně dýchal, což vyděsilo maminku i lékaře. Ti ihned zjišťovali, co se děje a další den měli jasno. U Adámka objevili vzácné propojení žilního a tepenního oběhu v mozku, kterému se říká cévní malformace. Je to velmi vzácné, život ohrožující onemocnění. Proto musel chlapeček ihned na operaci, bez které by mohl umřít. Po operaci se u něho objevilo masívní krvácení v mozku, což se u tohoto onemocnění stává a Adámek musel na další operace. Dlouhé dva měsíce bojovali v nemocnici o jeho život a nikdo nevěděl, jak to dopadne.

Pro rodiče to bylo hodně těžké období. Maminka synovi nosila denně odstříkané mléko a doufala v zázrak. Nakonec Adámek svůj boj vyhrál a rodiče si ho odvezli domů. Postupem času poznávali, jak moc Adámka nemoc poznamenala. Ani lékaři netušili, co všechno Adámka čeká, zda zůstane nehybně ležet v posteli zcela odkázaný na pomoc ostatních nebo zda bude jednou třeba chodit. Mamince doporučili cvičit Vojtovu metodu a časté speciální neurorehabilitace.

A tak se dala maminka do práce, protože věřila, že Adámek je velký bojovník. A úspěch se nakonec dostavil. Adámek začal chodit, sice až ve třech letech, ale povedlo se to. Levou nožičku trochu tahá za sebou, ale maminka věří, že i to se časem zlepší. S mluvením je taky potíž, Adámek řekne pouze pár slov, protože nemoc narušila centrum řeči. Maminka musí svého chlapečka neustále hlídat, protože se nesmí uhodit do hlavičky. To by mu mohlo velmi ublížit.

A proto má ve školce asistenta. Navíc mu hrozí epileptické záchvaty. Přes všechna trápení je rodina vděčná, že Adámek tento svůj náročný osud zvládl. Vždyť na začátku lékaři vůbec nevěřili, že z Adámka vyroste usměvavý, šikovný kluk, který toho tolik zvládne. I rodiče se budoucnosti nesmírně obávali. Ale dneska věří, že jednou se jejich syn o sebe sám postará. Jsou připraveni pro to udělat maximum.

Maminka se bude snažit získat dostatek peněz na tolik potřebné, drahé a zdravotní pojišťovnou nehrazené rehabilitace, protože ví, že Adámkovi velmi pomáhají. My můžeme celé rodině držet palce a se zaplacením rehabilitací rodině pomoci.

Adámkovi a dalším nemocným dětem můžete pomoci zakoupením online sbírkového předmětu nebo zasláním jakékoliv částky pomocí QR platby, přímo na této webové stránce. 

Prosíme Vás, zapojte se do Adámkových Srdíčkových dnů.
Srdečně Vám děkujeme za laskavou pomoc.

Staňte se dobrovolníkem

Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.

I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.