Kačenka, 6 měsíců, váha pouhá 3 kila
Vývojové vady, především jícnu, ledvin a srdíčka

 

Holčička musí být neustále monitorována - saturace, srdíčko a často napojena na kyslík.
 

Kačenka se narodila akutním císařským řezem. Těhotenství však probíhalo v klidu a v podstatě do posledních chvil rodiče nevěděli, že bude jejich vysněná holčička jiná. Začátkem osmého měsíce lékaři hlásili, že je jejich nenarozená holčička menší, než by měla být a velké množství plodové vody může také něco znamenat.

Hned po narození si Kačenku odnesli na neonatologickou JIP. Poprvé ji mohla maminka spatřit až za dlouhých 19 hodin. Po celou dobu myslela jen na svou holčičku. Když ji viděla, nevěřila svým očím, že se něco takového mohlo stát. Kačenka byla napojená na spoustu hadiček od různých léků, na pusince měla masku s kyslíkem a byla napojená na různé přístroje. První dny byly velmi náročné, lékaři postupně sdělovali, co vše Kačence je a jaké to může mít dopady na její zdraví a život.


Třetí den museli Kačenku operovat, narodila se s atrézií jícnu. Poté následovala rekonvalescence, několik velmi závažných infekcí, transfuze krve a další. Maminka si toho už se svojí holčičkou vytrpěla dost. Po neuvěřitelných 51 dnech si mohla vzít Kačenku domů do paliativní péče.

Kačenka váží pouhá 3 kila. Má různé vývojové vady, především jícnu, ledvin a srdíčka. Svou holčičku tak musí rodiče neustále monitorovat - saturaci, srdíčko a často musí být napojena na kyslík.

Kačenka nyní nutně potřebuje přenosný generátor kyslíku, chytrou monitorovací ponožku Owlet a odsávačku hlenů. Celkově za 63 700 Kč. Toto vše zdravotní pojišťovna nehradí a maminka na to bohužel nemá finance.

Moc Vás prosíme, pošlete Kačence jakoukoliv částku na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 2626.
 


S maminkou Kačenky srdečně děkujeme všem, kterým není tento složitý příběh lhostejný, za laskavou pomoc.

 

Staňte se dobrovolníkem

Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.

I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.