Markétka, 9 let, vytržené nervy z krční míchy

Markétka má parézu brachiálního plexu. Některé nervy měla poškozené tahem při nešetrném porodu. Má obrnu levé ruky. Reportáž s maminkou Markétky najdete na našem Youtube zde.

Mamince uměle vyvolávali předčasný porod. Její tělo přitom ještě nebylo připraveno. Markétka se při porodu zasekla v pánvi. Nešetrným způsobem a s vytrženými nervy ji nakonec porodili. Holčička se následně nedokázala sama nadechnout, byla napojena do inkubátoru a po pár hodinách ji převezli do Ústí. Mamince tehdy skoro nic neřekli.

Jen pár hodin po porodu ji bez jakékoliv podpory propustili domů. Oba rodiče ihned sedli do auta a jeli za svou holčičkou, kterou mohli poprvé vidět až na jednotce intenzivní péče. Až v ústecké nemocnici jim doktoři řekli, co vše se při porodu stalo. Markétce šlo o život. Pro celou rodinu to byl ten nejhorší okamžik v životě.

Markétce nakonec zachránili život. Nervy v rameni se ale už nikdy neobnovily. Na nemocnici v České lípě okamžitě podali žalobu. Soud jim dal zapravdu a lékař nesměl k porodům. Následně si nemocnice nechala zpracovat jiný posudek. Na tom základě soud rozhodl v neprospěch rodiny.

Českolipská nemocnice se zbavila odpovědnosti za škodu. Rodina tak musí hradit veškeré náklady na nutnou léčbu ze svého. Navíc se mamince za celou věc vůbec nikdo neomluvil a sestřičky naopak celou situaci velmi nevhodně zlehčovaly.

Rodině se rázem změnil celý život. Maminka se musela naplno věnovat Markétce, několikrát denně intenzivně protahovat, cvičit s ní, jezdit po vyšetřeních a hlavně prosit kohokoliv, aby jim pomohl s nákladnou léčbou. Tatínek se víc staral o jejich dva syny a ke své práci si musel přidat i druhou, aby mohli zajistit alespoň základ potřebné léčby.

Stav holčičky se každým rokem zhoršuje. Markétka proto musí 6. března absolvovat složitou operaci, na kterou si u nás nikdo netroufám. Jediná možnost je v cizině. Ta však stojí milion korun, rodina na ni nemá žádné peníze a nikdo jim nepomůže.

Nikdo si nedovede představit, kam až se to může dostat, pokud by rodiče museli celou operaci zrušit, protože by jí nedokázali zaplatit. Celou částku totiž nikdy v životě nenaspoří ze svého.

Proto prosíme každého, pomozte holčičce napřímo.

Pošlete jakoukoliv částku na transparentní účet 1117771700 / 5500 s variabilním symbolem 2626 - QR platba úplně nahoře na webu.


Celý rozhovor s maminkou najdete zde.
Děkujeme všem, kdo holčičce pomůže nutnou operaci zajistit! 


Pro zahraniční platby IBAN CZ4155000000001117771700, BIC/SWIFT kód je RZBCCZPP, název příjemce o.p.s. Život dětem, banka Raiffeisenbank, do poznámky “VS 2626”.

Staňte se dobrovolníkem

Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.

I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.