Míša má rozštěp páteře, zavedený VP shunt.

Prosíme pomozte jí napřímo, děkujeme!

Míša, 5 let. Míša má rozštěp páteře, zavedený VP shunt.

Potřebuje kromě dlah, které se pravidelně upravují, i ozdravné terapie. Ty jí pomohou posilovat nožičky pro samostatné krůčky.

A co byste chtěli, když stejně ty nohy necítí a chodit nebude. Proč bychom rovnali nohy“. To jsou slova doktora z hradecké nemocnice. Maminka vzala svou holčičku a začala jezdit do Rakouska, kde se o Míšu dobře postarali.

Míša se teď dokáže postavit a udělat samostatné kroky. Na dlouhou chůzi by potřebovala získat speciální dlahy, které budou vyrobeny přímo na její nožičky. Jsou opět z rakouska a nejsou hrazeny z pojištění.

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili. A především velmi štědrému dárci, který sám zaplatil potřebné dlahy pro malou Míšu. Maminku to skutečně dojalo, že se mezi námi najdou tak štědří lidé se srdcem na správném místě! ❤️

Celý příběh

Malá Míša má rozštěp páteře. Přišla na svět ve 32. týdnu těhotenství a musela ihned na operaci. Po pár dnech bylo vidět, jak se jí zvětšuje hlavička a postupně se jí mění barva na šedou. Bylo to kvůli mozkomíšnímu moku, který se nevstřebával. Lékaři jí při další operaci zavedli tzv. shunt, který tento mok odvádí do bříška. Tohle bylo pro maminku to nejhorší období, které zažila.

Míša po porodu nehýbala nožičkami vůbec, navíc měla chodidlo vybočené do strany. Proto v hradecké nemocnici začali hned s léčbou a dali jí sádry. Po několika špatných pokusech se maminka ptala, proč pan doktor sádru tak špatně, ten jí odpověděl slova, která nikdy nezapomene „A co byste chtěli, když stejně ty nohy necítí a chodit nebude. Proč bychom rovnali nohy“. Maminka vzala Míšu a začala s ní dojíždět každý týden stovky kilometrů do Vídně. Skutečně až tam se o ně dobře postarali.

Každý týden absolvovali přesádrování, rentgeny a ultrazvuk. Sádrovali jí celkem 19x a poté následovala operace. Maminka rozhodně nelituje, že tam jezdili. A kdykoliv vidí pana doktora z hradecké nemocnice, vždy mu musí ukázat, jak už umí Míša chodit. Jeho reakci najdete v reportáži.

Míša ještě stále nemá vyhráno. Nyní potřebuje speciální dlahy, které ji pomohou zpevnit nožičky. Potřebuje ale ty rakouské, ty ale nejsou hrazené z pojištění. Ty české sice jsou, ale fixují kotník natolik, že by Míša neudělala krok. Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří se do sbírky zapojili. A především velmi štědrému dárci, který sám zaplatil potřebné dlahy pro malou Míšu. Maminku to skutečně dojalo, že se mezi námi najdou tak štědří lidé se srdcem na správném místě! ❤️

Pokud se podaří vybrat i další finance, holčička bude moci absolvovat ozdravné terapie, které ji postupně pomohou posilovat nožičky pro samostatné krůčky.
Proto prosím všechny, pomozte Míše napřímo.

Potřebná pomoc

Galerie

Potřebná částka

Vybráno

314768 Kč

Cílová částka

312000 Kč

Prosíme Vás o pomoc. Pošlete jakoukoliv částku.

Na transparentní účet
1117771700 / 5500
s VS 1919

Tradiční srdíčkové dny - sbírka pro děti a lidi kteří potřebují pomoci

Získejte milé obrázky
s naším logem
Finance putují do celkové částky.

Tradiční srdíčkové dny - sbírka pro děti a lidi kteří potřebují pomoci

Pomáhat můžete
i platbou ze zahraničí
na transparentní účet

IBAN
CZ4155000000001117771700

BIC/SWIFT
RZBCCZPP

Název příjemce
o.p.s. Život dětem

Do poznámky
VS 1919

Banka
Raiffeisenbank

Do výběru potřebné částky zbývá

Srdečně děkujeme každému, komu není osud vážně nemocných dětí lhostejný a do přímé pomoci se zapojí.

Získejte aktualizace a další informace o dětech, kterým pomáháme díky Vám.

Logo Online Srdíčkové dny

Pomoc na přímo

Představujeme Vám vždy jeden konkrétní příběh, pro který hledáme pomoc napřímo. Jde obvykle o příběh, který potřebuje pomoc okamžitě. Vždy se snažíme najít štědré dárce, kterým není lhostejný osud vážně nemocných dětí. Jejich rodiče mnohdy nemají finance na zajištění potřebné léčby.

Tradiční srdíčkové dny

Patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení. 3x ročně dobrovolníci z řad středních a vysokých škol prodávají po celé republice sbírkové předměty pomoci. Výtěžek putuje vážné nemocným dětem, kterým pomáháme.

Tradiční srdíčkové dny logo
Tradiční srdíčkové dny Patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení.

Pomáháme již od roku 2000

Posláním obecně prospěšné společnosti Život dětem je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí.