Bertička, 3 roky
Otok měkkých tkání, psychomotorická retardace, neslyšící, vada zraku, opožděný polykací reflex. 
Holčička se umí otočit, plazí se po zádech a učí se lézt po čtyřech.

Holčička se narodila předčasně v 31. týdnu těhotenství, vážila 1335 gramů a měřila 38 cm. Skončila v inkubátoru na dýchací podpoře. Třetí den začala Bertička krvácet do plic a došlo k oběhovému selhání. Na fotografii můžete vidět záběr z nemocnice.

Dlouhých 50 dní byla připojená na umělé plicní ventilaci. Na veškeré léky reagovala špatně a lékaři ji nedávali velkou naději. Hrozných 50 dní si celá rodina moc přála, aby nakonec jejich malá Bertička přežila. Nakonec se stav začal pomalu lepšit. Maminka si tak svou holčičku mohla vzít poprvé do náruče. Na tento okamžik nikdy nezapomene.

Po čtyřech měsících si mohli rodiče konečně odnést Bertičku domů. Dostali také kyslíkovou podporou, kterou museli zapojovat na noc. Po dvou dlouhých měsících začala maminka cvičit Vojtovu metodu a Bobatha. Jde o cvičení formou hry, zrakovou i sluchovou stimulaci. Jezdí také na neurorehabilitace, chodí na ergoterapie, hipoterapie a začala s ní chodit do bazénu.


Slova zatím nezvládá, ale stále si něco mumlá, je nesmírně společenská a miluje kontakt s lidmi. Maminka dobře ví, že Bertička nikdy nebude úplně samostatná, že bude vždycky potřebovat její pomoc. Co bude s Bertičkou dál, nikdo netuší, lékaři se k tomu nevyjadřují a maminka doufá, že vytrvalou péčí a pravidelnou rehabilitací bude její holčička dělat další a další pokroky.

Bertička stále ještě sama nechodí. Možná je to nereálné, ale velké přání celé rodiny je konečně vidět krůčky své milované holčičky. Existuje však naděje. Jejich velký sen by mohl splnit specializovaný terapeutický systém tréninku chůze. Postupně by Bertička cvičila a posilovala nožičky. Až jednou by snad s chodítkem mohla udělat vytoužené krůčky.

Moc Vás prosíme, zapojte se do pomoci.
Srdečně Vám děkujeme za laskavou pomoc.

Tento systém však stojí 121 600 Kč, tedy částku, kterou rodiče nemohou nikdy v životě dát dohromady. Pojišťovny toto nehradí a stát jim nepomůže. Rodiče jsou tak na vše sami. Už se skoro smiřují s myšlenkou, že jejich holčička nikdy nebude chodit. Naděje ale stále ještě je.

Moc proto prosíme všechny štědré dárce, pošlete jakoukoliv částku na číslo účtu 83297339/0800 pod VS 2626. Pomoci můžete i nákup online předmětu zde www.srdickovedny.cz. Společně můžeme splnit to jediné přání - první Bertičky krok. Děkujeme, že se také zapojíte!

Staňte se dobrovolníkem

Pošlete "online Srdíčkové dny" 10 lidem a požádejte je o sdílení a zaslání přátelům na sociálních sítích, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí.

I tato pomoc je pro nemocné děti nesmírně důležitá. Čím více laskavých lidí se do "online Srdíčkových dnů" zapojí, tím dříve se podaří pro nemocné děti nasbírat potřebné finanční prostředky na jejich uzdravení.